Odtwarzacz

Aktualności

Udany rewanż. KS ZENIT 4:1 Unia!

• autor: TylkoZENIT!, 2014-05-11 16:59

W meczu 20 kolejki słupskiej A-klasy wysoko i zasłużenie pokonujemy na własnym terenie drużynę Unii Korzybie, 4:1 (1:1). Bramki dla biało-niebieskich zdobywali dzisiaj Mariusz Pych, a także Paweł Adamowicz którzy pokonywali bramkarza rywali dwukrotnie.

Niedzielne popołudnie w Redkowicach nie należało do najładniejszych. Słońce przeplatało się z deszczowymi chmurami i przelotnymi opadami deszczu. Dlatego też frekwencja na trybunach okazała się chyba najsłabszą w tym sezonie. Jednak Ci, których przestraszyła aura za oknem z pewnością mają czego żałować.

Mecz dla Zenitu ułożył się najlepiej jak tylko mógł. Już w pierwszej akcji jeden z naszych rozgrywających – popularny „Czekolada” z precyzją chirurga dogrywa piłkę jeszcze z naszej połowy do lewoskrzydłowego – Mariusza Pych. „Kroczek” opanowuje wysokie podanie i zabiera się z piłką pod pole karne na szybkości mijając dziurawą defensywę Unii Korzybie i gdy ma już przed sobą tylko bramkarza rywali pewnie uderza piłkę po ziemi obok lewego słupka bramki nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję. Mamy 1:0 po 14 sekundach gry! Jest to najszybciej zdobyty gol przez Zenit w historii.

Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla "szachownic" to tylko kwestia kilku kolejnych minut, coś jednak w naszej grze się zacięło. Tak szybko zdobyta bramka dodała nam dużo pewności siebie, co jednak przez następne minuty miało zły wpływ na naszą grę.

Przez dalszą część meczu gra toczyła się głównie w środku pola i kolejnych okazji do zdobycia bramki po prostu brakowało. Co więcej, po jednym niepewnym wyjściu bramkarza – Pawła Krasińskiego, to bardzo ambitnie grający goście mogli doprowadzić do wyrównania. Jednak strzał głową jednego z zawodników Unii był niecelny i piłka powędrowała obok słupka.

Kolejne minuty, to dość wyrównana gra ze wskazaniem na Korzybie.

Najlepszą okazję do zdobycia drugiej bramki dla biało-niebieskich miał Bartłomiej Górski, który świetnie znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Adamowicza. Niestety, niekryty „Gabryś” trafia jedynie w bramkarza przyjezdnych.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się minimalnym prowadzeniem gospodarzy, tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę bramkę zdobywa zawodnik Unii wykorzystując błędy naszej obrony i będąc „sam na sam” nie daje szans Krasińskiemu.

Koniec pierwszych 45 minut. Sprawiedliwy remis, 1:1.

Druga połowa, to już kompletnie inny obraz gry. Drużyna Redkowic wiedziała, że zwycięstwo spokojnie jest w zasięgu i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Pierwsza świetna sytuacja dla nas do zdobycia bramki, to rzut wolny. Piłka ustawiona około 25 metrów od bramki i do piłki podchodzi Paweł Adamowicz i uderza piłkę niesamowicie mocno i precyzyjnie, jednak ta uderza w poprzeczkę. Nie jestem pewny, ale bramka chyba do dzisiaj niespokojnie się trzęsie. : )

Co nie udało się z rzutu wolnego, wyszło kilka minut później z akcji. Lewą stroną atak napędza zdobywca pierwszej bramki – Mariusz Pych, mija dwóch obrońców i wpada w pole karne, uderza dwukrotnie. Najpierw w bramkarza, następnie po odbitej piłce w obrońcę stojącego na linii. Jak mówi przysłowie – „Do trzech razy sztuka”. Jednak trzecie uderzenie jest autorstwa Pawła Adamowicza, który daje nam prowadzenie, 2:1 po około 10 minutach drugiej połowy.

To był genialny moment meczu w naszym wykonaniu. Mija kwadrans drugiej części gry, a swoją drugą bramkę w tym meczu zdobywa Paweł Adamowicz po indywidualnej akcji wkręca w ziemię bezradną obronię Unii i już pewnie prowadzimy, 3:1.

Następna świetna sytuacja, to strzał Bartłomiej Górskiego z okolic szesnastki. Mając dogodną pozycję, Górski uderza piłkę pół metra nad poprzeczką.

To było istne trzęsienie ziemi dla piłkarzy Korzybia. Po godzinie gry mamy kolejny rzut wolny. Tym razem do piłki podchodzi „Czeko”. Wybiera wariant techniczny i uderza tzw; opadającego liścia, który staje się już jego znakiem rozpoznawczym na boisku. Piłka podobnie jak w przypadku Adamowicza uderza w poprzeczkę. Jednak przytomnością popisuje się po raz kolejny Pych i dopada do odbitej piłki uderzając głową z najbliższej odległości, 4:1 dla biało-niebieskiej szachownicy.

Swojego premierowego gola mógł też zdobyć wprowadzony na początku drugiej połowy - Szymon Onasz. Jednak "Simon" uderza niecelnie piłkę, bo ta wędruje podobnie jak w przypadku "Gabrysia" nad poprzeczką.

W ostatnich 20 minutach meczu przeprowadzamy 3 zmiany, które jednak nie zmieniają już wyniku spotkania. W końcówce zabrakło już sił naszym zawodnikom i oddaliśmy inicjatywę drużynie przyjezdnych. Kilka razy rywal zagroził bramce Krasińskiego, jednak Paweł stanął na wysokości zadania i wszystkie piłki pewnie lądowały w jego rękach.

Z pewnością przed meczem naszym celem było zmazanie plamy po wpadce w Sycewicach, oraz zrewanżowanie się Unii Korzybie za przegraną na ich terenie (0:3). Jak można zauważyć – plan wykonany w 100%, za co wielkie brawa!

Za tydzień w niedziele, w świetnych humorach jedziemy do Biesowic, gdzie swoje mecze rozgrywa 9. w tabeli Barton Barcino. Wyjazd na mecz już o godzinie 8:00! Jesienią na naszym terenie pokonaliśmy Barcino, 3:0 po dwóch bramkach Górskiego i jednym golu samobójczym.

SKŁAD:

Bramkarz: Paweł Krasiński

ObrońcyMarcin Pająk,  Kamil Boetcher (C), Adrian Masłowski,  Paweł Krecz

Pomocnicy: Łukasz Patelczyk (46' Szymon Onasz), "Czeko Czekolada" (2 ASYSTY), Radosław Walkusz (80' Damian Mielewczyk), Mariusz Pych (2 BRAMKI) (1 ASYSTA(70' Damian Dudkiewicz)

NapastnicyBartłomiej Górski (1 ASYSTA) (88' Tomasz Misiura), Paweł Adamowicz (2 BRAMKI)