Odtwarzacz

Aktualności

Sprawy bieżące...

• autor: Grzeninho, 2014-08-07 12:37

Zenit z licencją na  grę w A-klasie w sezonie 2014/2015. Klub opuszcza dwóch zawodników.

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że na posiedzeniu w dniu 05.08.2014r. rozpatrywała odwołania Klubów od odmownej decyzji przyznania.

Po analizie wniosków Komisja Licencyjna ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej uchyliła decyzje Komisji Licencyjnej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i przyznała licencję na grę w sezonie 2014/2015 następującym klubom:

Klasa A:

LZS Sokół Wyczechy

KS Zenit Redkowice

Dzisiaj (07.08) zbiera się Komisja ds. Rozgrywek, która podejmie decyzję na temat przyszłości naszego Klubu. Posiedzenie najprawdopodobniej rozpocznie się od godziny 14:00.

Ruchy na rynku transferowym:

Robert Żółtowski zasilił szeregi GOSRiT Luzino, które zajęło 3 miejsce w sezonie 2013/14 w IV-lidze.

Paweł Krasiński został wypożyczony do Pogoni Lębork, która zajęła 10. miejsce w zeszłym sezonie w IV-lidze.

OBSZERNE PODSUMOWANIE SEZONU 2013/2014!

• autor: Gareth-Bale, 2014-06-28 12:25

Sezon 2013/2014 to już czas przeszły.  Teraz przyszedł czas na cieplejsze dni, a co za tym idzie odpoczynek po długim i ciężkim sezonie. Ja w międzyczasie publikuje podsumowanie zmagań ZENIT’u w niedawno skończonych rozgrywkach słupskiej A-klasy.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, nie byliśmy już w roli „kopciuszka”. Nasz drugi sezon w A-klasie musiał być o wiele lepszy od poprzedniego. W tym celu pomóc nam miał nowy trener – Cyprian Nowocień, który przez cały sezon poprzez treningi starał się poukładać klocki w jedną całość i dzisiaj śmiało można powiedzieć – klocki są poukładane. : )

Naszym celem minimum było miejsce w środku tabeli, które dawałoby naszej drużynie spokój, a widmo spadku do B-klasy miało być odległe. Jak dzisiaj doskonale wiemy – plan udał się i to z nawiązką. Przez cały obecny sezon nawet przez chwilę nie zbliżyliśmy się do strefy spadkowej.
Celem maksimum było miejsce w TOP5 ligi. Niestety, do tego celu zabrakło nam 2 punktów i ostatecznie wylądowaliśmy na 6 miejscu. Jednak z tego powodu nie czujemy jakiegoś wielkiego niedosytu.

Bardzo długi okres przygotowawczy przed sezonem, który trwał od 17 lipca do 20 sierpnia 2013 roku miał być kluczowy dla wyników w pierwszych meczach sezonu.  Przez ten okres rozegraliśmy, aż 9 spotkań kontrolnych. Do naszej drużyny przybyło kilku nowych zawodników, a także powróciło do biało-niebieskich z wyższych lig.

W pełni przygotowani do sezonu ambitnie ruszyliśmy do walki na boiskach A-klasy. Niestety pierwsze dwa spotkania sprowadziły nas na ziemię i jedno było wiadome – nie będzie łatwo. Obydwa mecze miały taką samą historię. Porażki odpowiednio z Polonezem Bobrowniki (0:1) i Wybrzeżem Objazdą (1:2) były złudne. Drużyna Zenitu przeważała i była stroną lepszą, jednak skuteczność nie była jeszcze na dobrym poziomie. Trzecia kolejka, to nasz pierwszy punkt w tym sezonie. Mecz jednak skończyliśmy z wielkim niedosytem, ponieważ grając na wyjeździe ze Słupią Kwakowo tracimy bramkę w 93 minucie meczu z rzutu wolnego i ostatecznie remisujemy 1:1.
Tydzień później wszystko zaczęło wracać na odpowiednie tory. Choć, byliśmy już myślami na derbowym spotkaniu ze Startem Łebień, to po drodze pokonujemy u siebie spadkowicza z V-ligi – Echo Biesowice5:0. Postraszyliśmy Łebień i jak się później okazało – nie było w tym przesady. W pierwszych derbach gminy NWL pokonujemy na wyjeździe Start1:0. W 6 kolejce ligowej zdobywamy kolejne punkty, tym razem remisujemy bezbramkowo z wymagającą Spartą Sycewice, która dzisiaj jest już w V-lidze.
Tydzień później udajemy się do Korzybia, gdzie dostajemy porządne „baty” i wracamy na tarczy do Redkowic. Słaby mecz w naszym wykonaniu i 0:3. Jednak w następnej kolejce odrabiamy pracę domową i takim samym wynikiem pokonujemy zawsze groźne Barton Barcino„Dziewiąta” kolejka, to arcytrudny wyjazd do Kobylnicy. Jednak rozgrywamy jeden z lepszych meczów w sezonie i ostatecznie podobnie jak ze Spartą – bezbramkowo remisujemy. Warto dodać, że Słupia także już jest w V-lidze.
Byliśmy na fali, w 10 kolejce efektowanie pokonujemy w derbowym spotkaniu – Chrobrego aż 4:1. Pewni swego jedziemy do Kępic, jednak budzimy się ze snu i dostajemy 1:4 od bardzo dobrej piłkarsko Garbarni. W ostatnim meczu jesienią na własnym obiekcie godnie żegnamy się z kibicami i pokonujemy Granit Kończewo2:0.
Przed ostatnią kolejką byliśmy na 5 miejscu i była szansa dobrze zakończyć jesień. Niestety, przegrywamy w Pobłociu 0:2 z miejscową Jantarią i ostatecznie pierwszą rundę kończymy na 8 miejscu w tabeli.

Po przerwie zimowej, rozpoczęliśmy okres przygotowawczy 17 lutego 2014 roku. Niestety, do rundy wiosennej przystąpiliśmy bardzo osłabieni. Kilku zawodników z różnych powodów nie mogło grać w rundzie rewanżowej. Do tego słabe wyniki w meczach kontrolnych nie wróżyły nic dobrego.

Jednak, jak się okazało - głównie to co zapamiętamy po tym sezonie to właśnie runda wiosenna. Pierwsze spotkanie z Polonezem, to mecz walki który przechylamy na swoją korzyść, pokonując 2:1 rywala. Ta wygrana natchnęła nasz zespół, że mimo braków kadrowych możemy osiągnąć sukces. Tydzień później szalony mecz z Objazdą. Gramy kolejny dobry mecz, jednak przegrywamy 4:5. 16 kolejka ligowa, to spotkanie ze Słupią Kwakowo i kolejny remis z tą drużyną, 0:0 w Redkowicach.
Kolejne dwa mecze, to 6 punktów biało-niebieskich. Na wyjeździe pokonujemy Echo Biesowice2:1. Tydzień później kolejna wygrana u siebie nad lokalnym rywalem - Startem Łebień2:0. Niestety, po dobrych meczach kiedyś muszą przyjść i złe. Na wyjeździe przegrywamy najwyżej w tym sezonie - 0:4 ze Spartą Sycewice, tracąc 3 bramki w 3 minuty.

Jednak 20 i 21 kolejka ligowa, to znów popis naszej gry. Na boisku w Redkowicach pokonujemy Unię Korzybię4:1 (4:0 - walkower), tym samym rewanżując się za mecz jesienią. Siedem dni później - druga wygrana w sezonie nad Bartonem Barcino po szalonym meczu, 4:3 dla Zenitu. Później przychodzi mecz z liderem - Słupią Kobylnica. Mecz bez historii i wynik jak jesienią, 0:0.
Dwa kolejne mecze, to zdecydowane porażki naszej ekipy. Przegrywamy 0:2 z Chrobrym. W następnej kolejce po raz drugi na naszym boisku musieliśmy uznać wyższość rywala. Tym razem silniejsza okazała się Garbarnia Kępice, po raz drugi pokonując nas w tym sezonie, 0:3.
Wypalenie? Zmęczenie końcówką sezonu? Nic z tych rzeczy! 25 kolejka ligowa, to wyjazd do Kończewa, gdzie gramy na trudnym terenie z rywalem walczącym o utrzymanie. Nie wdajemy się w żadne układy i gramy swoje pokonując Granit1:0. Ostatnia kolejka, to godne zakończenie sezonu naszych zawodników przed kibicami. Pokonujemy Jantarię 5:1 i kończymy zmagania w sezonie 2013/2014.

CZYTAJ DALEJ...

Teraz warto napisać o naszych zawodnikach! Na początek należy wspomnieć o graczach, którzy spędzili najwięcej czasu na boisku w koszulce Zenitu. Zwycięzcą tej klasyfikacji jest - Kamil Boetcher. Jak na kapitana przystało! Podium uzupełnia bramkarz - Paweł Krasiński, a także Adrian Masłowski.

1. Kamil Boetcher - 2250 minut
2. Paweł Krasiński - 2160 minut
3. Adrian Masłowski - 2158 minut
4. Bartłomiej Górski - 1747 minut
5. Mariusz Pych - 1659 minut

Czas na najlepszych strzelców. Na czele znajduje się nasz podstawowy napastnik - Paweł Adamowicz z 8 bramkami na koncie. Jest to dobry rezultat, biorąc pod uwagę fakt, że Paweł nie zawsze mógł nas reprezentować. Dwie bramki mniej zdobył nasz grający treneiro - Cyprian Nowocień dla którego był to pierwszy sezon w naszym zespole. Podium zamyka skrzydłowy - Mariusz Pych z 4 trafieniami na koncie. Co ciekawe czwarte miejsce zajął obrońca Adrian Masłowski, który wszystkie 4 bramki zaliczył z rzutów karnych. : )

1. Paweł Adamowicz - 8 bramek
2. Cyprian Nowocień - 6 bramek
3. Mariusz Pych - 5 bramek
4. Adrian Masłowski - 4 bramki
4. Bartłomiej Górski - 4 bramki

Pora na zawodników, którzy wyróżniali się kluczowym podaniem przed zdobytym golem dla naszego zespołu. Królem asyst został rozgrywający - Robert Żółtowskiktóry 7 krotnie otwierał drogę do bramki. Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Pych, który asystował 5 razy. Na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Górski z Cyprianem Nowocień - po 4 asysty.

1. Robert Żółtowski - 7 asyst
2. Mariusz Pych - 5 asyst
3. Bartłomiej Górski - 4 asysty
3. Cyprian Nowocień - 4 asysty
4. Paweł Adamowicz - 3 asysty
4. Radosław Walkusz - 3 asysty

Na koniec warto wspomnieć o zawodnikach, którzy na boisku wyróżniali się nieustępliwą i ostrą grą. Tutaj nie mogło być innej klasyfikacji... Wygrał Cyprian Nowocień z 9 kartkami (2 czerwone) na koncie. Tuż za Cypkiem mamy Szymona Onasz z 5 kartkami (1 czerwona). Podium zamyka Adrian Masłowski z 6 żółtymi. Co ciekawe czwarte miejsce zajął bramkarz Paweł Krasiński z 5 kartkami na koncie, nie faulując ani razu : )

1. Cyprian Nowocień - 9 kartek (2 czerwone)
2. Szymon Onasz - 5 kartek (1 czerwona)
3. Adrian Masłowski - 6 kartek
4. Paweł Krasiński - 5 kartek
4.
Paweł Krecz - 5 kartek
5. Bartłomiej Górski - 3 kartki

• Reasumując w 26. spotkaniach ligowych w sezonie 2013/14 KS Zenit Redkowice odnotował dwanaście zwycięstw, pięc remisów i dziewięciokrotnie schodził z boiska pokonany. Łącznie strzelił 42 bramki, a stracił 34. +8 bramek na plusie, co bardzo cieszy.

• Mam nadzieję, że chociaż ktoś to przeczyta. Kibice i zawodnicy - piszcie w komentarzach o swoich odczuciach minionego sezonu. Co ewentualnie poprawić w stosunku do następnego sezonu.

• Wielkie podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy wspierali nas na wszystkich boiskach A-klasy i nie tylko. Jesteście częścią tej drużyny!

• Wraz z nowym sezonem ruszy nowa strona internetowa KS ZENIT! Oczywiście, ta będzie nadal aktywna, ale coraz większy nacisk kłaść będziemy na nową.

Na piątkę! KS ZENIT 5:1 Jantaria!

• autor: Grzeninho, 2014-06-21 19:14

W 26 kolejce ligowej słupskiej A-klasy pokonujemy na własnym obiekcie Jantarie Pobłocie, 5:1 (3:0). Bramki dla naszego zespołu zdobywali dzisiaj - dwukrotnie Paweł Adamowicz, po jednym trafieniu - Paweł Krecz, Adrian Masłowski, a także Damian Mielewczyk.

Mecz z Jantarią zaczęliśmy od zdecydowanych ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 2 minucie spotkania kluczowe podanie zalicza Cyprian Nowocień, który wypuszcza prostopadle piłkę na wolne pole do której dopada Paweł Adamowicz znajdując się "sam na sam" z bramkarzem przyjezdnych. Paweł pewnie pakuje piłkę w siatce strzałem po ziemi i mamy szybkie 1:0 dla Zenitu!

Mieliśmy spory głód na bramki, ponieważ w ostatnich 4 spotkaniach strzeliliśmy zaledwie 1 gola w ostatnim meczu z Granitem. I było to widać na boisku... Nie mija kwadrans gry w Redkowicach, a mamy podwyższenie wyniku. Świetną akcję przeprowadza Nowocień, jednak jego strzał z okolicy "szesnastki" trafia w słupek. Do odbitej piłki trafia Bartłomiej Górski, który idealnie dośrodkowuje na głowę grającego pierwszy raz w tym sezonie na pozycji napastnika - Pawła Krecz, a ten strzałem pod poprzeczkę podwyższa na 2:0.

Drużyna z Pobłocia ograniczyła się do gry z kontrataków, jednak były one zbyt chaotyczne i w pierwszej połowie nasz bramkarz - Paweł Krasiński praktycznie był bezrobotny.

Nie mija 5 minut od zdobytej bramki Krecza, a przeprowadzamy kolejną zabójczą akcję. Można powiedzieć, że mamy kopię akcji z 2 minuty spotkania. Tym razem w rolę asystującego wcielił się - Robert Żółtowski, który również gra prostopadłą piłkę na wolne pole do AdamowiczaPaweł po raz kolejny znajduje się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Nie marnuje jej i po 20 minutach gry mamy już 3:0 dla gospodarzy.

Druga część pierwszej połowy nie była już taka efektowna, mimo kilku kolejnych sytuacji do zdobycia bramki. Jednak już nie stuprocentowych. Sędzia - Adam Bartosiak gwiżdże po raz ostatni w pierwszych 45 minutach. Pewnie prowadzimy, 3:0!

Drugie 45 minut zaczynamy spokojnie. Cierpliwie czekaliśmy na swoje sytuacje i wszyscy byli pewni - kolejne bramki dla biało-niebieskich to tylko kwestia czasu. Jednak to goście zdobywają honorowego gola po jednej z akcji. Po dośrodkowaniu w pole karne, jeden z napastników Jantarii głową pakuje piłkę w siatce, mamy 3:1.

Odpowiedź jednak była natychmiastowa, bo już po 5 minutach. Po ewidentnym zagraniu ręką, sędzia nie ma wątpliwości i wskazuje na "wapno". Nie ma zaskoczenia - do piłki podchodzi Adrian MasłowskiSpidi podwyższa wynik spotkania na 4:1, zdobywając czwartą bramkę w sezonie z rzutu karnego!

Bramka Adriana dodała nam jeszcze sił na te ostatnie minuty w tym sezonie. Idealną sytuację na skompletowanie hattricka miał Paweł Adamowicz, który po raz kolejny znalazł się w sytuacji stuprocentowej. Tym razem chciał ominąć bramkarza i uderzyć na pustą bramkę. To pierwsze udaje się znakomicie, jednak strzał na bramkę minimalnie obok słupka i wynik jak na razie pozostaje bez zmian.

Przez kolejne 15 minut przeprowadzamy 3 zmiany. W pierwszej kolejności za Bartłomieja Chmiel, na placu gry pojawia się Łukasz Patelczyk.

Łukasz po pojawieniu się na boisku popisuje się bardzo ładnym strzałem na bramkę. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich - bramkarz Pobłocia broni ten dość silny strzał.

Kolejna zmiana, to zejście Mariusza Pych. Kolejnym zawodnikiem, który melduje się na boisku - Damian Mielewczyk.

I to właśnie Sid po zamieszaniu w polu karnym zachowuje się najprzytomniej i z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki, ustalając wynik spotkania na 5:1Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Bartłomieja Górskiego wchodzi Tomasz Misiura.

Mecz mógł zakończyć się bramką sezonu. Świetnym strzałem z powietrza popisał się Paweł Krecz z ponad 20 metrów! Niestety, piłka trafiła tylko w poprzeczkę i wynik pozostał bez zmian.

Efektownie kończymy sezon 2013/14, pokonując Jantarię Pobłocie - 5:1!

SKŁAD:

Bramkarz: Paweł Krasiński

ObrońcyMarcin Pająk,  Kamil Boetcher (C), Adrian Masłowski (1 BRAMKA),  Bartłomiej Chmiel (65' Łukasz Patelczyk)

Pomocnicy: Bartłomiej Górski (75' Tomasz Misiura) (1 ASYSTA), Cyprian Nowocień (1 ASYSTA), Robert Żółtowski (1 ASYSTA), Mariusz Pych (70' Damian Mielewczyk) (1 BRAMKA)

Napastnicy:  Paweł Adamowicz (2 BRAMKI), Paweł Krecz (1 BRAMKA)

Do końca tygodnia pojawi się PODSUMOWANIE SEZONU 2013/2014! : )

Jest przełamanie! Granit 0:1 KS ZENIT!

• autor: Grzeninho, 2014-06-14 20:37

Po największym kryzysie w tym sezonie - dwie porażki bez zdobytej bramki, w końcu udało pokonać się przeciwnika - Granit Kończewo. Sukces tym większy, że rywal w tym meczu grał o utrzymanie. Ostatecznie pokonujemy Granit - 1:0 po bramce Mariusza Pych.

Pierwsza połowa bez historii. Gra rozgrywała się głównie w środku pola i okazji do zdobycia bramki tak naprawdę brakowało.

Granit miał problemy, aby przedostać się w nasze pole karne, więc zawodnicy z Kończewa próbowali strzałów z dystansu. Jednak były one niecelne, lub dobrze spisywał się nasz bramkarz - Paweł Krasiński.

Warty odnotowania był strzał Adriana Masłowskiego, który w tym przypadku wykorzystał dość krótkie boisko w Kończewie i mało brakowało, a "Spidi" zdobyłby bramkę z dystansu z okolic połowy boiska!

Z kolei najlepszą okazję dla biało-niebieskich tuż przed końcem pierwszej połowy miał prawy obrońca - Paweł Krecz, który po dośrodkowaniu Mariusza Pycha uderzył piłkę w słupek.

Groźne w tym meczu były nasze szybkie skrzydła, lecz niestety gdy już piłka była dośrodkowywana w pole karne brakowało zawodnika w biało-niebieską szachownicę zamykającego kluczowe podania.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie, 0:0 do przerwy.

Druga połowa to już kompletnie inny mecz. Skończyły się kalkulacje i każda ze stron chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodarze grali o życie, czyli utrzymanie w słupskiej A-klasie. Z kolei drużyna Zenitu chciała zapewnić sobie szóste miejsce na jedną kolejkę przed końcem ligi. Co za tym idzie, spotkanie stało się bardziej otwarte.

Jednak z każdą kolejną minutą, to nasza drużyna zaczęła powiększać swoją przewagę. Widać było, że rywal traci siły i głęboko ustawił się w defensywie, licząc na kontrataki.

Z każdą kolejną minutą nasi kibice byli pewnie, że w końcu wpadnie bramka dla naszego zespołu. Najpierw ciekawym strzałem z ostrego kąta popisał się Cyprian Nowocień. Jednak tym razem dobrze zachował się bramkarz Kończewa.

Jednak w kolejnej już sytuacji musi uznać wyższość lewoskrzydłowego - Mariusza Pych, który dostaje wysoką piłkę od Krasińskiego wykorzystując krótkie boisko. "Kroczek" znajdując się "sam na sam" uderza piłkę na bramkę. Pierwszy strzał broni golkiper, jednak wybija piłkę wprost pod nogi Pycha i za drugim strzałem piłka już znajduje drogę do bramki.

Do końca meczu pozostawał jeszcze kwadrans. Chwilę później doskonałą akcją popisuje się Cyprian Nowocień mijając w środku pola 3 zawodników Granitu i na szesnastym metrze podaje do wbiegającego w pole karne Bartłomieja Górskiego"Gabryś" mając przed sobą tylko bramkarza, trafia prosto w niego i dalej prowadzimy tylko jedną bramką.

Ta stuprocentowa sytuacja mogła się zemścić, ponieważ gospodarze wyprowadzają naprawdę ładną kontrę i trzeba szczerze przyznać - była to jedna z ładniejszych akcji w tym meczu. Jednak jeszcze lepiej prezentuje się po raz kolejny Paweł Krasiński, który broni strzał w samo okno bramki i ratuje nas przed utratą bramki.

Od 80 minuty robi nam się mecz walki, zarówno na boisku jak i na trybunach. W przeciągu 3 minut dostajemy dwie czerwone kartki. Plac gry muszą opuścić Bartłomiej Górski za drugi żółty kartonik i Szymon Onasz. Można śmiało powiedzieć - najsłabiej w tej połowie zaprezentował się sędzia główny. Identyczne faule ze strony gospodarzy nie były nawet nagradzane rzutem wolnym dla Zenitu.

Ale udaje się! Wywozimy z ciężkiego terenu bardzo cenne 3 punkty i gwarantujemy sobie 6. miejsce na jedną kolejkę przed końcem sezonu 2013/14!

A już 21 czerwca (sobota) ostatni mecz w sezonie z Jantarią Pobłocie. Początek meczu o godzinie 17:00!

SKŁAD:

Bramkarz: Paweł Krasiński (1 ASYSTA)

ObrońcyPaweł Krecz,  Kamil Boetcher (C), Marcin Pająk,  Bartłomiej Chmiel

Pomocnicy: Szymon Onasz, Cyprian Nowocień, Adrian Masłowski, Mariusz Pych (1 BRAMKA)

Napastnicy:  Łukasz Patelczyk, Bartłomiej Górski

Zasłużona porażka. KS ZENIT 0:3 Garbarnia

• autor: Grzeninho, 2014-06-08 20:02

Zdecydowanie i zasłużenie przegrywamy u siebie z Garbarnią Kępice, 0:3. Nie ulega wątpliwości - zagraliśmy najsłabszy mecz w tym sezonie.

SKŁAD:

ObrońcyMarcin Pająk,  Kamil Boetcher (C), Adrian Masłowski,  Szymon Onasz

Pomocnicy: Bartłomiej Górski (88' Tomasz Misiura), Cyprian Nowocień, Damian Dudkiewicz, Mariusz Pych (80' Damian Mielewczyk

Napastnicy:  Łukasz Patelczyk (55' Bartłomiej Chmiel), Paweł Adamowicz

Zimny prysznic. Chrobry 2:0 Zenit

• autor: Grzeninho, 2014-05-31 21:47

W 23 kolejce słupskiej A-klasy przegrywamy z lokalnym rywalem - Chrobry Charbrowo, 0:2

SKŁAD:

ObrońcyKrzysztof Suszko,  Kamil Boetcher (C), Paweł Krecz, Szymon Onasz

Pomocnicy: Bartłomiej Górski, Cyprian Nowocień, Robert Żółtowski, Mariusz Pych  (84' Tomasz Misiura)

NapastnicyŁukasz Patelczyk, Paweł Adamowicz

Bezbramkowo. KS Zenit 0:0 Słupia Ko.

• autor: TylkoZENIT!, 2014-05-25 18:05

Po dość ciekawym meczu remisujemy bezbramkowo z liderem słupskiej A-klasy - Słupią Kobylnica.

Mini-relacja:

Ciężko jest relacjonować bezbramkowe spotkanie. Tym bardziej, że mecz był bardziej meczem przyjaźni, niż ostrą rywalizacją.

Pierwszy kwadrans zdecydowanie pod dyktando gości z Kobylnicy. Jednak nasza drużyna, dobrze ustawiona i skoncentrowana w obronie wytrzymała napór Słupi. Z każdą następną mijającą minutą, to my nakreślaliśmy coraz większą przewagę.

Najlepszą okazję w pierwszej połowie do zdobycia bramki miał Paweł Adamowicz, który po dośrodkowaniu Łukasza Patelczyk miał na głowie piłkę meczową i nie trafia na pustą bramkę, ponieważ bramkarz rywali wyszedł do piłki, lecz minął się z futbolówką. Na usprawiedliwienie Pawła, można powiedzieć, że piłka jednak leciała trochę za wysoko i trudno było trafić w nią czysto.

Słupistom też nie brakowało okazji do zdobycia bramki, głównie dzięki strzałom zza szesnastki. Jednak Paweł Krasiński po raz kolejny stanął na wysokości zadania i był nie do pokonania.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie, 0:0.

Cała druga połowa, to wyrównane zawody. Obie drużyny starały szanować piłkę i dlatego gra była miła dla oka. Najbardziej czego zabrakło, to bramek. Czym bliżej było do końca meczu, tym Zenit jak i Słupia starały się bardziej bramki nie stracić, niż strzelić.

W drugiej połowie najlepsza okazja dla biało-niebieskich, to piękny strzał Damiana Dudkiewicz, który z ok. 20 metrów uderzył w samo okno bramki. Jednak dobrze ustawiony był bramkarz Kobylnicy i wynik pozostawał bez zmian.

Nie tylko my mogliśmy zdobyć bramkę w drugiej połowie. Słupia miała dwie, można śmiało powiedzieć - stuprocentowe okazje do zdobycia bramki. Po raz kolejny zimną krwią wykazał się Krasiński, który wyczekał do końca obydwa strzały i uratował nasz zespół od porażki.

W końcówce przeprowadzamy aż 3 zmiany, które nie zmieniają historii meczu i spotkanie kończy się sprawiedliwym remisem, 0:0.

Już w najbliższą sobotę, czeka nas niedaleki wyjazd do Pobłocia, gdzie wiosną swoje mecze rozgrywa Chrobry CharbrowoPoczątek meczu o godzinie 17:00!